Prvenství v hlavním závodě bozeňovského bikemaratonu si odnesl Lubomír Petruš

První závodníciV sobotu 6. června startoval už sedmý ročník oblíbeného cyklistického závodu, který doprovázelo tropické letní počasí. Tento tradiční závod pořádá nezisková organizace Centrum volného času Bozeňov, o. s., se svými sponzory a opět se potvrdilo, že se těší velké oblibě v řadách závodníků. Zúčastnilo se ho přes 200 účastníků. „Letošní ročník byl zařazen opět do Šumperského poháru horských kol a nově se zařadil také jako mistrovský závod se 1,5 násobkem bodu,“ uvedla Jana Hrubanová z Centra volného času Bozeňov, o. s.

Na nejmladší závodníky s odrážedly čekala tradiční 100m trať a svoji odvahu ukázali předškoláci, mladší žáci a žákyně, junioři i juniorky. Nesmíme zapomenout ani na kategorii žen, které zajely trasu dlouhou 29,3 km. Oblíbenou se stává také trasa pro hobby jezdce – chataře, která je dlouhá 29,4 km a jejímž vítězem se stejně jako minulý rok stal Miroslav Nečas.

Hlavní závod o délce 53,7 km odstartoval v 11 hodin, kdy se na náročnou trasu ztíženou tropickým vedrem vydalo 57 závodníků. Jeho vítězem se stal Lubomír Petruš z EthicSport Prestige, který dorazil do cíle s časem 1:59:16.55. Druhé místo obsadil Tomáš Kechrt z Pells Team a třetí místo Petr Liebich
z SK Žamberk Tessuti Sport.

„Snažili jsme se závodníkům i návštěvníkům zpříjemnit velké vedro vytvořením dostatečného zázemí s příjemným posezením, stejně tak nechyběl ani posílený výdej občerstvení. Mnoho návštěvníků doprovodného programu zavítalo i na nedalekou přehradu. Jsme rádi, že kaPříprava na závodždým ročníkem zlepšujeme organizaci závodu a zázemí pro všechny návštěvníky areálu. Už nyní se těšíme na další ročník, proto velké díky patří i sponzorům, bez kterých by akce neměla patřičnou záštitu a zázemí,“ sdělila Jana Hrubanová, předsedkyně pořádajícího Centra volného času Bozeňov,  o. s.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořil, jedním z partnerů akce bylo také město Zábřeh.

Po celý den probíhal také program Dětského dne, kdy si děti i rodiče vyzkoušeli různá stanoviště a mohli vyhrát zajímavé ceny.

Výsledky naleznete na webových stránkách bikemaratonu.