Bozeňovské ledy

28. 12. 2014 Tradiční bozeňovské ledy

V Dolním Bušínově přivítají otužilce už potřetí

 

Sport & Relax areál Bozeňov ve spolupráci s Plaveckým klubem Zábřeh pod záštitou MAS Horní Pomoraví o.p.s. a města Zábřeh pořádají v neděli 28. prosince 2014 tradiční zimní koupání nazvané Bozeňovské ledy. Otužilci ze Zábřehu a okolí se do ledové vody dolní přehrady ponoří přesně ve dvě hodiny odpoledne. Nejenom, že krásně oslaví poslední advent, ale rozloučí se symbolicky s plaveckou sezonou na Bozeňově.

„Stejně jako minulý rok se nám potvrdilo, že je zimní otužování oblíbenou aktivitou. Minulý rok se zúčastnilo této akce 70 plavců
a plavkyň, nejstaršímu plavci bylo úctyhodných 67 let,“ informoval ředitel areálu Lukáš Drlík.

Celé odpoledne bude určitě panovat skvělá nálada, ostatně jako každý rok. Organizátoři si připravili krátký program i pro děti, soutěž o nejlepší plavecký kostým a samozřejmě občerstvení
na zahřátí nejenom plavců, ale i diváků. Nebude chybět ani opravdový vodník, který bozeňovské akce každoročně doprovází, a hlídá tak zábavu u vody. Zábřežští plavci doufají, že se do vody ponoří i někteří diváci, kteří minulý ročník poctili Bozeňovské ledy svojí účastí. „Minulý rok dosahovala teplota vody 3,8 stupňů, jsme tedy zvědaví, čím nás letošní zima překvapí“, dodal Bohumil Molek, člen Plaveckého klubu Zábřeh.

Pro každého otužilce bude připravený malý dárek a celým odpolednem bude provázet moderátor. „Všichni otužilci i diváci
se budou moci po konci akce přesunout do restaurace, kde ochutnají speciality české kuchyně“, dodal Lukáš Drlík.

Otužování se bude konat u dolní přehrady Na Jahodné.
Nejlépe se diváci i plavci dostanou do Dolního Bušínova autem
ze Zábřehu na Moravě. Parkoviště je přímo u Wellness hotelu*** Bozeňov nebo pod přehradou. Trasa k přehradě bude vyznačena směrovkami.

Dolní Bušínov, 8. prosince 2014

Bozeňovské ledy